Gdzie znajdują zastosowanie siatki cięto-ciągnione?

Siatki cięto-ciągnione obecnie są coraz częściej wykorzystywane w nowoczesnej architekturze i budownictwie. Dlatego też cieszą się coraz większą popularnością wśród inwestorów. Ich zastosowanie jest bardzo szerokie, ponieważ są one używane nie tylko do grodzenia posesji, ale również w niektórych instalacjach w przemyśle. Czym dokładnie są siatki cięto-ciągnione i gdzie znajdują zastosowanie? Podpowiadamy. 

Siatki cięto ciągnione – czym są?

Siatki cięto-ciągnione wykonywane są w zupełnie innej technologii niż tradycyjne siatki plecione. Podczas ich produkcji, blacha jest jednocześnie nacinana i naciągana. Wykorzystuje się w tym celu specjalne narzędzia. Przedsiębiorstwa, które zajmują się wytwarzaniem siatki cięto-ciągnionej, muszą dysponować odpowiednim zapleczem technicznym i wykwalifikowanym personelem.  

Gotowy produkt może być wykonany z różnego typu materiałów, a więc poszczególne wyroby mogą mieć odmienne właściwości. Wśród najczęściej stosowanych blach używanych do produkcji siatki cięto-ciągnionej wymienia się arkusze aluminiowe, stalowe, a także ze stali nierdzewnej. 

Siatki cięto-ciągnione – zastosowanie 

Siatki cięto-ciągnione, podobnie jak siatki zgrzewane, mogą być wykonane z różnych materiałów. Dlatego w dużej mierze to od typu blachy użytej do produkcji, zależy zastosowanie konkretnego produktu i jego właściwości. Siatka cięto-ciągniona najczęściej jednak wykorzystywana jest jako element ogrodzeniowy, który służy do zabezpieczenia różnego typu posesji. Czasami używana jest również w branży budowlanej, np. do wzmacniania tynków. Niektóre zakłady wykorzystują ją do wytwarzania ażurowych konstrukcji, na przykład pomostów technicznych czy schodów, ale i produkcji artykułów dekoracyjnych. 

Siatka cięto-ciągniona wykorzystywana jest również w przemyśle do produkcji różnego typu elementów, między innymi obudów, osłon, filtrów, urządzeń piekarniczych, wentylacyjnych i chłodniczych, ale i sprzętów codziennego użytku, wykorzystywanych zarówno przez klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorstwa.

Dodaj komentarz