Technologia anhydrytowa to coraz bardziej popularne rozwiązanie w wielu budynkach. Takie posadzki doskonale sprawdzają się w przestrzeni publicznej oraz w obiektach użyteczności, jednak ich zastosowanie doceniło również wielu mieszkańców domów. Jedną z największych zalet takiej technologii jest to, że uzyskuje się gładką powierzchnię w bardzo krótkim czasie, a jej wykonanie nie należy do skomplikowanych procesów. Posadzka anhydrytowa jest idealna do tego, aby przykryć ją później płytkami, warto zauważyć również fakt, że rzadko kiedy występują na niej jakiekolwiek nierówności, dlatego jest tak chętnie wybieraną powierzchnią do wielu budynków pomieszczeń. Co jeszcze warto wiedzieć na jej temat? I dlaczego warto ją stosować?
Zastosowanie posadzki anhydrytowej
Posadzki anhydrytowe to powierzchnie, jakie są stosowane w dużych budynkach, jeśli nie wie się, jak one wyglądają, to warto, jest się cofnąć wspomnieniami do czasów szkolnych, gdzie taka posadzka była właśnie stosowana. Oprócz szkoły przykładowym budynkiem, w jakim są stosowane, może być szpital, sprawdzają się bardzo dobrze na dużych powierzchniach, dlatego że nie wymagają dużej pielęgnacji a sposób, w jaki powstają takie posadzki, jest szybki prosty oraz nie wymaga późniejszych poprawek. Warto również wspomnieć o pianobeton polkowice, jest to oferta pianobetonu, czyli aż trzy razy lżejszego kompozytu niż zwykły beton, potocznie nazywany jest lżejszym betonem, który bardzo często zastępuje warstwę styropianu na posadzce ze względu na swoje duże możliwości izolacyjne.
Co jeszcze warto wiedzieć o posadzce anhydrytowej?
Wylewka anhydrytowa to specjalna mieszanina, z której powstaje posadzka wyróżniająca się bardzo krótkim czasem schnięcia. Profesjonalna ekipa taką posadzkę tworzy najczęściej w 24 godziny, a po odczekaniu dwóch dni można już przystępować do kolejnych prac i swobodnie chodzić po takiej posadzce. Dzięki temu prace wykończeniowe i remonty są przeprowadzane o wiele sprawniej.