Hale magazynowe – czym się kierować przy ich wyborze?

Bardzo dużo firm poszukuje nowoczesnej, ale przede wszystkim dopasowanej do potrzeb przestrzeni magazynowej, w której będzie można nie tylko przechowywać produkty oraz przekazywać je do dalszej dystrybucji, ale również zamontować linię produkcyjną czy pakującą. Hale magazynowe są niezwykle popularne, dlatego chcąc wybrać odpowiednią dla naszej firmy, powinniśmy brać pod uwagę kilka istotnych aspektów.


Hale magazynowe. Na co zwracać uwagę przy wyborze?

Nowoczesna, dobrze zaprojektowana i wykonana zgodnie z projektem hala magazynowa, pozwoli na swobodne prowadzenie biznesu. Rynek powierzchni magazynowych jest bardzo duży, mamy do wyboru zarówno mniejsze hale, jak również bardzo duże obiekty, które z powodzeniem mogą pełnić funkcję centrów przeładunkowych. Hale magazynowe są potrzebne, aby w komfortowych warunkach przechowywać produkty i przekazywać je do dalszej dystrybucji. Wybierając halę, bierzmy pod uwagę takie aspekty, jak:

– lokalizacja i łatwość komunikacji,
– swobodna poruszania się po placu, jak również w hali,
– możliwość przewozu pojazdami ciężarowymi,
– powierzchnię magazynową plus zaplecze,
– rodzaj izolacji, ogrzewania, oświetlenia,
– późniejsze koszty utrzymania i koszty podatków od nieruchomości,
– sposób ochrony.

Hala magazynowa po prostu musi być dopasowana do naszych potrzeb, maksymalnie ułatwiać transport towarów.

Co dają nam konstrukcje stalowe?

Każda hala magazynowa, która nie jest murowana, składa się przede wszystkim z odpowiednio zaprojektowanej konstrukcji stalowej, która stanowi pewnego rodzaju szkielet. Budując halę magazynową, wznoszenie konstrukcji stalowej odbywa się na pierwszym etapie. Dopiero następnymi krokami są montaż poszycia dachowego, wykonanie elewacji, wszystkie prace wewnętrzne.

Konstrukcje stalowe muszą być wykonane przez firmę, która dokładnie trzyma się projektu, posiada odpowiednie zaplecze techniczne, pojazdy ciężkie, a także taką, która również dysponuje niezbędna bazą podwykonawców.

Dodaj komentarz