Okna tarasowe przesuwne – jak wybrać najlepsze?

Piękny wygląd tarasu to również zasługa dobrze dobranych okien i drzwi. Obecnie coraz częściej stawia się na okna przesuwne, bo są bardzo wygodne i zajmują mniej miejsca. Można wybrać okna wykonane z drewna, inna możliwość to tworzywo sztuczne lub metal (aluminium).

Efektowny taras a okna drewniane 

Nawet w nowoczesnym budownictwie bardzo często spotyka się okna i drzwi wykonane z drewna. Jeśli są to okna tarasowe przesuwne, można wybierać modele z grupy Smart-Slide lub nieco bardziej powszechne PSK. Każdy z dostępnych w sprzedaży rodzajów ma swoje zalety i wady. Ich znajomość umożliwi podjęcie najlepszej decyzji.

W przypadku okien przesuwnych zauważa się zwiększony komfort użytkowania. Okna nie wymagają rozwierania, a przesuwania, więc ogólnie poruszanie nimi wiąże się z mniejszym użyciem siły. Chodzi też o progi. Duże okna drewniane w Mikołowie mogą mieć niewielki próg lub nie mieć go wcale. 

Okna drewniane – jak ładnie urządzić taras?

Bardzo często taras urządzony jest z wykorzystaniem drewna. Do podłogi czy ścian z tego materiału można dopasować też okna przesuwne. Ciekawe modele ma w ofercie czołowy producent okien drewnianych w Szczecinie – wybór rozwiązań jest spory, każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. 

Okna drewniane cechuje wysoka szczelność – umożliwiają zabezpieczenie wnętrza przed wyziębianiem się zimą i przenikaniem gorącego powietrza latem. Ładnie wyglądają od strony zewnętrznej, dzięki czemu zwiększa się estetyka i przytulność tarasu. Deski można pozostawić w naturalnej kolorystyce, pomalować lakierem, farbą lub bejcą.

Okna drewniane – wybór różnych modeli okien przesuwnych

Nowoczesne modele okien przesuwnych tarasowych zmieniają znacząco wygląd mieszkania. Typowym zjawiskiem jest uzyskanie większej przestronności. Okna o masywnej konstrukcji, czyli starsze typy zajmują trochę miejsca ale i tak mniej niż rozwierane. Okna dębowe przesuwne są cięższe, ale typ Smart-Slide będzie mniej obszerny od innych.

Podsumowując, wybór okien drewnianych przesuwnych na taras to świetne rozwiązanie. Okna takie sprawiają, że wnętrze wygląda naturalnie, ekologicznie, a same w sobie są bardzo funkcjonalne.

Dodaj komentarz