Piękne palety barw, inspirujące aranżacje, ciekawe pomysły – Karta Kolorów Dulux

Dulux, marka AkzoNobel, zaprezentował tegoroczną Kartę Kolorów dla całego portfolio produktów. Poza znanymi dotąd paletami gotowych farb znajdują się w niej także nowości – najmodniejsze barwy na 2021 rok – wybrane przez ekspertów i poszukiwane przez klientów. Sprawdź, jak z ich pomocą nadać wnętrzu swojego domu wyjątkowego charakteru.

Przytulny róż

Pozytywny i kojący – tak najprościej opisać pudrowy róż, który zagościł w tegorocznej palecie kolorów Dulux. W zależności od towarzyszących mu barw, pozwala stworzyć przestrzeń wyzwalającą kreatywność lub niezwykle relaksującą, do której chętnie wracamy, aby „doładować baterie”.

Kolory Ziemi

Wyraźny trend bliskości z naturą widoczny jest m.in. poprzez Moc Ziemi – Kolor Roku 2021. Ciepły i neutralny odcień brązu wnosi do pomieszczenia przytulność oraz siłę spokoju. Głębię wody dostrzegamy zaś w magnetyzującym pięknie morskiego granatu, a tropikalna zieleń przywodzi kojącą bliskość lasu.

Najmodniejszy odcień żółtego

Musztardowy trend jest energetyzujący, ale nie przytłacza. Ten niesamowity odcień ochry ożywi każde wnętrze i nada mu wyjątkowego charakteru. Wspaniale podkreśli styl, w jakim pomieszczenie zostało urządzone.

Piękno ponadczasowej bieli

Wśród nowości kolorystycznych znajdują się także cztery odcienie bieli. Ciepłe nuty wniosą do wnętrz desingerski biały oraz neutralna biel. Jeśli natomiast szukamy zimniejszych tonów, możemy sięgnąć po biały skandynawski lub chłodną biel. Wszystkie stanowią doskonałe tło dla innych barw, a dzięki swojej uniwersalności sprawdzą się zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych stylizacjach.

Świeżość poranka

Miętową szarość, Kolor Roku 2020, który podbił serca konsumentów dzięki swojej przyjemnej barwie na pograniczu zieleni, błękitu i szarości, poszerzył w tym roku paletę pastelowych farb Dulux EasyCare oraz EasyCare+. Wcześniej dostępny był jedynie z mieszalnika. Ten łagodny kolor wspaniale prezentuje się w jasnych wnętrzach w towarzystwie naturalnych materiałów i drewnianych dodatków.

Więcej inspiracji znajdziesz na kartakolorow.duluxpolska.pl oraz na dulux.pl. Nie wiesz, jaki kolor wybrać? Skorzystaj z aplikacji Dulux Visualizer i przekonaj się, jak dana barwa prezentuje się w konkretnym wnętrzu. Aplikacja ma także funkcję skanowania koloru z przedmiotów i dobierania jego odpowiednika wśród farb. Jeśli wolisz sprawdzić kolor bezpośrednio na ścianie, sięgnij po poręczny Tester Kolorów Dulux.

Dodaj komentarz