Pomysł na prezent dla Taty ogrodnika

Szybkimi krokami zbliża się Dzień Ojca. Dla osób, które poszukują wyjątkowego i praktycznego prezentu dla Taty ogrodnika Fiskars ma kilka inspiracji.

Każdego pasjonata ogrodnictwa z pewnością ucieszy zestaw narzędzi ogrodowych, z których często korzysta pielęgnując swój przydomowy ogródek czy działkę. Może właśnie przyszedł czas na wymianę starego sprzętu, albo tato planuje uzupełnić swój ogrodowy arsenał brakującym do kompletu narzędziem. Warto zrobić odpowiedni wywiad, co z pewnością ułatwi nam zakup odpowiedniego prezentu. A jeśli nie mamy takiej możliwości to pamiętajmy, że są kluczowe narzędzia, które przydadzą się w każdym ogrodzie. Oto pięć propozycji:

Do pielęgnacji trawy

Sezon letni w pełni, co oznacza potrzebę częstszego koszenia trawy. Zatem kosiarka to jeden z podstawowych produktów na wyposażeniu domu z ogródkiem. Jeśli sprzęt, który do tej pory używał tato powoli zaczyna szwankować to nowa kosiarka będzie doskonałym prezentem. W małych przydomowych ogródkach sprawdzi się kosiarka bębnowa, którą uważa się za najbardziej ekologiczną, jak również efektywną w przypadku małych powierzchni. Jej dużą zaletą jest cicha praca i brak szkodliwych spalin, a także niskie koszty eksploatacji. Przykładem są kosiarki bębnowe StaySharpTM marki Fiskars, które zostały wyposażone w rączki z regulacją wysokości oraz miękkim uchwytem. Model StaySharpTMMax ma dwa razy większą moc w porównaniu do tradycyjnych kosiarek bębnowych i jest łatwiejszy do prowadzenia.

Do wyrywania chwastów

Dla osób, które lubią mieć chwasty pod kontrolą doskonałym prezentem będzie wyrywacz do chwastów. To jedno z najpopularniejszych narzędzi ogrodowych, które sprawia, że pozbywanie się niechcianych roślin jest prawdziwą przyjemnością. Jego obsługa jest wyjątkowo prosta i komfortowa. Możemy wybrać model Xact z ergonomicznym uchwytem bardzo dobrze dopasowującym się do dłoni lub model SmartFit, który posiada regulowaną długość trzonka (w zakresie od 990 mm do 1190 mm), dzięki czemu narzędzie może być używane przez osoby o różnym wzroście.

Do przycinania drzew i krzewów

Pielęgnacja drzew i krzewów wymaga regularnego cięcia, aby nadać im odpowiedni kształt czy pozbyć się obumarłych gałęzi. Starannie prowadzone drzewa czy krzewy stanowią prawdziwą ozdobę ogrodu. Porządny, wysokiej jakości sekator to w tym przypadku podstawa. Jeśli naszym pomysłem na prezent będzie właśnie sekator to warto pomyśleć zarówno o sekatorze dwuręcznym, który zostanie wykorzystany do przycinki drzew i większych krzewów, jak i małym sekatorze jednoręcznym do drobnych krzewów, czy też kwiatów. W szerokiej ofercie Fiskars znajdziemy dwuręczne i jednoręczne sekatory nożycowe i kowadełkowe PowerGearTMX. Wszystkie są lekkie i komfortowe w użyciu, dzięki mechanizmowi zwiększającemu ponad trzykrotnie siłę cięcia. Sekatory jednoręczne wyposażone są w specjalną obrotową rączkę zmniejszającą obciążenie dłoni i nadgarstka. A jeśli w ogrodzie taty są wysokie drzewa to doskonałą propozycją będzie sekator uniwersalny Żyrafa. To wielozadaniowe narzędzie, które ułatwi dostęp do gałęzi w trudno dostępnych miejscach bez użycia drabiny czy schylania się. W modelach – UPX86 i UPX82 – zastosowano kilka rozwiązań, które wpłynęły zarówno na siłę i precyzję cięcia, jak również komfort pracy.

Do cięcia żywopłotu

Miłośnikowi żywopłotu z pewnością przydadzą się specjalne nożyce, dzięki którym będzie mógł oddawać się swojej pasji i dbać o tak ważną część ogrodu. Żywopłot pełni bowiem bardzo różne funkcje – wyznacza granice, zapewnia cień czy osłonę przed wiatrem, ale jest również prawdziwą ozdobą. Do jego pielęgnacji niezbędne są nożyce do żywopłotu. Na uwagę zasługuje np. model HS86 SmartFITTM, z rozsuwanymi rączkami, co sprawia, że można je swobodnie używać nawet do wysokiego żywopłotu bez potrzeby stosowania drabiny.

Do obróbki drewna

Aby ułatwić tacie przygotowanie drewna do kominka warto pomyśleć o wysokiej jakości siekierze rozłupującej. W ofercie Fiskars są siekiery serii X posiadające specjalnie profilowany trzonek, którego struktura uniemożliwia wyślizgnięcie się narzędzia  z dłoni podczas pracy. Głowica jest podwójnie hartowana, co gwarantuje większą wytrzymałość ostrza i łatwe ostrzenie. Dodatkowo pomarańczowa osłona ułatwia przechowywanie i przenoszenie produktu.

Dodaj komentarz