Posadzka anhydrytowa – czym się wyróżnia?

Dobrze wykonana posadzka to podstawa każdego domu. Można jednak ją zrobić na naprawdę wiele sposobów w czym pomaga zróżnicowanie wylewek. Jedną z najbardziej popularnych jest posadzka anhydrytowa. Co ją wyróżnia i dlaczego jest tak chętnie stosowana w domach i innych budynkach?

Czym wyróżnia się posadzka anhydrytowa?

To, czym wyróżnia się posadzka anhydrytowa jest naprawdę trudne do opisania, gdyż posiada ona naprawdę wiele właściwości, które sprawiają, iż jest chętnie stosowana. Najważniejsza z nich to jednak dobrze przewodzenie ciepła, co sprawia, iż posadzkę z wylewki anhydrytowej bardzo często wykonuje się w domach z ogrzewaniem podłogowym.

To jednak nie wszystko. Posadzka z wylewki anhydrytowej może zostać bardzo szybko wykonana, szczególnie jeśli skorzystamy w tym celu z usług firmy takiej jak Termolit. To przedsiębiorstwo jest w stanie wylać posadzkę z wylewki anhydrytowej w zaledwie kilka godzin, a korzystanie z niej możliwe jest już po 48 godzinach.

Jakie są parametry posadzki anhydrytowej?

Parametry, które charakteryzują posadzkę z wylewki anhydrytowej to między innymi niska porowatość, która wynosi mniej niż 8%. Posiada ona klasy wytrzymałości na ściskanie C20, C25, C30 lub C35, a w wypadku wytrzymałości na zginanie spotkamy klasy F4, F5, F6 oraz F7. Wysoki jest współczynnik przewodzenia ciepła, który wynosi 2,0, czyli o 0,8 więcej niż w wypadku posadzki z wylewki cementowej.

Dlaczego warto postawić na wylewkę anhydrytową?

Wybór wylewki anhydrytowej to naprawdę dobra decyzja podczas budowy domu. Przede wszystkim umożliwia ona bardzo skuteczne korzystanie z ogrzewania podłogowego. To jednak nie wszystko, gdyż posadzka anhydrytowa jest również bardzo równa i gładka, dzięki swoim właściwościom samopoziomującym. Oprócz tego wybór posadzki anhydrytowej umożliwia również zaoszczędzenie sporych ilości czasu, gdyż od jej wylania, które trwa maksymalnie kilka godzin do rozpoczęcia dalszych prac mija zaledwie około 48 godzin.

Dodaj komentarz