Siedzisko pod prysznic – co wziąć pod uwagę przy jego wyborze?

Kabina prysznicowa jest bardzo często wybierana przez osoby, które mają małą łazienkę, czy też mają problem z wchodzeniem do wanny. Jest to raczej oczywiste. W kabinie prysznicowej nie można jednak usiąść i zrelaksować się jak w wannie. Można jednak nieco ułatwić sobie prysznic. W jaki sposób? Wystarczy, że zainwestuje się w siedzisko pod prysznic. Na co zwrócić uwagę przy jego zakupie?

Czy siedzisko pod prysznic jest przeznaczone dla seniorów i osób niepełnosprawnych?

Raczej siedzisko pod prysznic większości osobom kojarzy się z elementem wyposażenia łazienki seniorów, czy też osób niepełnosprawnych. Czy jest to zgodne z prawdą? I tak i nie. Rzeczywiście siedzisko pod prysznic w łazienkach takich osób można dostrzec, ale tak naprawdę z siedziska korzysta większość osób. Można usiąść sobie pod prysznicem i cieszyć się kąpielą.

Ważne, aby siedzisko pod prysznic było odpowiednich rozmiarów. Na rynku można znaleźć różne rozmiary. Co za tym idzie, można kupić takie, które będzie po prostu zbyt duże w stosunku do danej kabiny. Nie byłby to zbyt dobry ruch. Wówczas nie dałoby się kabiny zamknąć i w zasadzie, to siedzisko pod prysznic byłoby nieużyteczne.

Jakie powinno być siedzisko pod prysznic?

Kupując siedzisko po prysznic, niezwykle ważne jest to, aby było ono antypoślizgowe. Na końcu jego nóżek muszą być specjalne obicia, które sprawią, że siedzisko pod prysznicem nie będzie się ruszało. W sklepach można znaleźć sporo różnych modeli siedzisk. Wśród nich także takie, które są zdecydowanie nowocześniejsze. Są one odpowiednie do równie nowoczesnych kabin. Przykładem jest kabina prysznicowa ślimak.

Warto także zwrócić uwagę na to, aby siedzisko pod prysznic posiadało wszelkie atesty. Kupowanie siedziska w podejrzanych sklepach, czy też ściąganie go ze wschodu, kompletnie mija się z celem. W rezultacie może to być produkt o naprawdę słabej jakości, a co więcej może stanowić zagrożenie.

Nikt nie chce do tego dopuścić. Obojętne jest tutaj to, kto ma użytkować siedziska.

Dodaj komentarz