Dach płaski – na jakie rozwiązania warto postawić?

Nowoczesne budownictwo rządzi się swoimi prawami i wykorzystujemy w nim materiały, czy też pomysły oraz sposoby, które w przeszłości nie były aż tak popularne. Świetnym tego przykładem są dachy płaskie, które mogą być naprawdę ciekawym wyborem, gdyż lepiej dopasowują sie do bryły budynku, czy też ich izolacja kosztuje mniej z racji na mniejszą powierzchnię. Na jakie rozwiązania w wypadku dachów płaskich warto postawić?

Kto wykona izolację termiczną dachu płaskiego?

Posiadając dach płaski trzeba zadbać o jego dobrą izolację. Owszem pomaga on w zwiększeniu efektywności energetycznej budynku, lecz wciąż trzeba go solidnie zaizolować, by efekt ten jakkolwiek występował. Z tego powodu konieczne jest znalezienie firmy, która doskonale zna się na izolacji termicznej dachu płaskiego.

Taka firma to na przykład bardzo wszechstronny producent materiałów hydroizolacyjnych. Bardzo dobrze by było, jeśli specjalizowałby się on w właśnie w dachach płaskich, gdyż dzięki temu jakość izolacji będzie znacznie wyższa, a co za tym idzie będzie ona skuteczniejsza.

Na jakie rozwiązania warto postawić posiadając dach płaski?

Posiadając dach płaski warto poważnie zastanowić się nad wyborem dobrych materiałów izolacyjnych. Pod uwagę warto brać także spadek dachu. Mowa tu szczególnie o etapie projektowania dachu. Za dach płaski uznajemy taki, którego spadek wynosi od około 3 do 10 punktów procentowych. Im niższa ta wartość, tym mocniejsza izolacja będzie potrzebna, gdyż na dachu będzie osiadać więcej wody, która nie będzie w stanie tak szybko spływać jak w wypadku dachu stromego.

Do pokrycia dachu płaskiego można wykorzystać naprawdę wiele sposobów oraz materiałów. Jednym z ciekawszych pomysłów jest stworzenie zielonego dachu, na którego powierzchni będą rosnąć rośliny. Wygląda to nie tylko efektownie, ale też jest to ekologiczne i wspomaga środowisko naturalne. Takie dachy wykonuje wiele firm specjalizujących się w systemach hydroizolacyjnych, więc znalezienie wykonawcy, który podejmie się takiego wyzwania nie powinno stanowić wcale dużego wyzwania.

Dodaj komentarz