Piec CO – na jaki rodzaj warto się zdecydować?

Każdy piec CO posiada swoje wady oraz zalety. Jakie jednak możemy wymienić ich rodzaje i który z nich ostatecznie będzie dla nas najlepszy?

Piec CO – jakie jego rodzaje znajdziemy obecnie na rynku?

Piece CO są obecnie jednym z najczęstszych wyborów w kontekście ogrzewania mieszkań. Najczęściej są one wybierane jako naturalne zastępstwo w mieszkaniach czy domach, w których do tej pory znajdowało się przestarzałe (choć obecnie to już mało powiedziane) ogrzewanie piecem kaflowym na drewno czy węgiel. Obecnie o wiele lepszą alternatywą, a co ważniejsze o wiele bardziej ekologiczną, bez wątpienia jest piec CO w Pleszewie. Jakie jednak jego rodzaje jesteś w stanie wymienić?

W pierwszej kolejności trzeba wspomnieć o kotłach gazowych, które cechują się sporą popularnością, niskimi kosztami eksploatacji, a także zróżnicowaniem, dzięki czemu ich dostosowanie pod konkretne mieszkanie czy dom jest niezwykle proste. Następnie mamy piece na pellet, które obecnie zyskują na popularności. Z pomocą automatycznych podajników i zbiorników na pellet, działają one praktycznie w sposób półautomatyczny. To rozwiązanie wygodne, jednakże wymagające dużego miejsca i kosztujące całkiem sporo. Dobrym rozwiązaniem pod kątem ekologii są zaś piece na ekogroszek, który jest przyjazny dla środowiska i dość wygodny pod kątem użytkowania. Jest on dość tani, lecz nie aż tak efektywny, jak pellet czy gaz.

Zalety i wady korzystania z pieców CO

Niezależnie od tego, czy interesują nas piece na ekogroszek w Pleszewie, czy może piece na pellet czy kotły gazowe, warto znać wady i zalety tychże rozwiązań. W przypadku korzystania z kotła gazowego nie tworzymy brudnych spalin, które szkodzą środowisku, zapewniamy sobie sporą efektywność, a kocioł jest dość kompaktowy. Gaz jednak ciągle drożeje, szczególnie teraz, a poza miastem kotły gazowe są bardzo mało opłacalne. Pellet jest bardzo wydajny, lecz niestety jeszcze droższy, a na dodatek sam system zajmuje sporo miejsca. Wybór trzeba więc przemyśleć samodzielnie, robiąc bilans plusów i minusów.

Dodaj komentarz