Peakside kupił nieruchomość typu 'mixed-use’ w Brnie

Peakside Capital nabył nieruchomość handlowo-biurową o pow. ok. 11 000 m kw., zlokalizowaną w czeskim Brnie. Transakcja została zawarta ze spółką Albert Česká republika, która będzie kontynuować swoją działalność w obiekcie na podstawie nowej umowy najmu z Peakside.

Nieruchomość jest zlokalizowana przy ulicy Videnskiej, jednej z głównych dróg łączących autostradę D1 z centrum Brna. Obiekt posiada ok. 9 000 m kw. pow. handlowej oraz ok. 2 000 m kw. powierzchni biurowej. Budynek jest prawie w całości skomercjalizowany. Wśród ponad 20. najemców znajdują się m.in. takie firmy jak: Albert Hypermarket, KiK, drogeria Teta czy apteka BENU.

Obiekt już niedługo poddany zostanie kompleksowej przebudowie, która będzie realizowana w ramach współpracy Peakside i Albert Česká republika. Zakres zmian w nieruchomości obejmie zmniejszenie hipermarketu Albert, utworzenie nowych lokali komercyjnych oraz podniesienie jakości powierzchni wspólnych.

Obie strony uzgodniły aby nie podawać warunków komercyjnych transakcji

Michał Nawrot, prowadzący transakcję ze strony Peakside, skomentował: „Jesteśmy bardzo zadowoleni z zakupu nieruchomości w Brnie. Jest to obiekt handlowy typu 'convenience’ z bardzo mocną bazą najemców, jednocześnie posiadający znaczący potencjał wzrostu wartości, który może być odblokowany poprzez planowaną przebudowę nieruchomości”.

Julien Bernadet, zarządzający procesem sprzedaży w imieniu firmy Ahold, dodał: „Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z Peakside i mamy do Peakside pełne zaufanie w kwestii przebudowy i zarządzania obiektem, podczas gdy Albert w 100% skupi się na dostarczaniu klientom najlepszych produktów spożywczych dzięki swojej najnowszej koncepcji hipermarketów”.

Dodaj komentarz