Płaskie dachy – kiedy warto na nie stawiać?

Czy płaski dach może być odpowiednim rozwiązaniem do domu mieszkalnego? Okazuje się, że jak najbardziej tak! Oto zalety wynikające z wyboru projektu domu z płaskim dachem.

Płaskie dachy – alternatywa dla klasycznych dachów dwuspadowych

W przypadku budowy domu, będziemy z pewnością rozważali wiele różnych wyborów oraz alternatyw pod kątem designu oraz funkcjonalności. Jednym z najważniejszych aspektów pod tym względem jest oczywiście sama charakterystyka dachów. Najczęściej decydujemy się na dachy dwuspadowe, których raczej nie musimy przesadnie przedstawiać. Nie jest to jednak oczywiście jedyna opcja w przypadku budowy swojego nowego domu. W wielu projektach jesteśmy bowiem w stanie spotkać się z takimi rozwiązaniami, jak chociażby płaskie dachy w Mazowieckim. Taka opcja nadanie naszym czterem ścianom trochę innych cech, a także zupełnie inne odczucia w kontekście odbioru wizualnego. To właśnie dlatego nie we wszystkich projektach tak zwany płaski dach ma prawo bytu, co nie oznacza jednak, że nie powinniśmy go rozważać!

Czym charakteryzują się płaskie dachy?

W pierwszej kolejności warto uzmysłowić sobie, że płaski dach nigdy nie będzie w pełni płaski. Jego kąt nachylenia mieści się najczęściej w przedziale od 3 do 11 stopni – wszystko po to, by woda deszczowa mogła bez problemu ściekać z dachy. Jeżeli wybierzemy minimalną wartość nachylenia, konieczna będzie termoizolacja dachów płaskich w Warszawie najwyższej jakości. Co jednak może dać nam dach płaski? Przede wszystkim odporność na wiatr, wyjątkowy nowoczesny design, redukcję strat ciepła czy także mniejszy koszt jego wykonania – nawet do 20 procent względem dachu dwuspadowego!

Kiedy najlepiej postawić na dach płaski?

Dach płaski sprawdzi się perfekcyjnie w prostych, nowoczesnych projektach, w których dążymy do stworzenia mniej więcej jednolitej bryły budynku. Jeżeli nie chcemy użerać się ze skosami na zewnątrz czy wewnątrz domu, zdecydowanie warto jest postawić na projekt z płaskim dachem!

Dodaj komentarz